امروز چهارشنبه، 6 مهر 1401
رژیم غذایی

 باور های نادرست در مورد رژیم های کاهش وزن

 باور های نادرست در مورد رژیم های کاهش وزن
به این پست امتیاز دهید
انواع رژیم غذایی مناسب و بی ضرر
رژیم غذایی مناسب – کاهش وزن

بسیاری از بانوان برای پایین آوردن وزن خود باور نادرست در مورد رژیم های کاهش وزن دارند. به عنوان مثال فکر می کنند با نخوردن برخی از مواد غذایی می توانند کاهش وزن خوبی را داشته باشند که یک روش کاملا اشتباه و پرضرر برای بدن خواهد بود.

حذف کربوهیدرات روش نادرستی است. لازم نیست به خودتان سختی دهید تا لاغر شوید و دوباره پس از مدتی به وزن قبلی بازگردید. رژیم های سخت شاید در کوتاه مدت موثر باشند، اما فرد رژیم گیرنده پس از مدتی از این همه بخور و نخور خسته می شود و رژیم را کنار می گذارد که بسیار دیده شده است.

کنترل میزان مصرف کالری برای کاهش وزن
جلوگیری از پرخوری و کاهش وزن

حذف کردن قند و کربوهیدرات را تا مدت کوتاهی میشود تحمل کرد اما پس از مدتی افراد نمی توانند این شرایط را تحمل کنند، باید این را در نظر داشت که محققان این را ثابت کرده اند افرادی که کربوهیدرات کمی مصرف می کنند حدود 2 کیلو گرم نسبت به افرادی که هیچ کربوهیدراتی مصرف نمی کنند کاهش وزن بیشتری داشته اند.

9 قانون جدید برای کاهش وزن

  1. برای کاهش وزن می توانید روزانه از 5 پیمانه غلات مانند جو یا برنج قهوه ای استفاده کنید.
  2. کربوهیدرات انرژی و فیبر بالایی دارد و نخوردن آن به هیچ عنوان منطقی و درست نیست.
  3. حذف زرده ی تخم مرغ هم یکی دیگر از کار های اشتباه برای کاهش وزن است، نتیجه محققان نشان داده افرادی که به مدت 12 هفته روزانه از دو عدد تخم مرغ کامل استفاده می کنند نسبت به کسانی که به طور کامل تخم مرغ را از برنامه غذایی خود حذف کرده اند به یک اندازه وزن کم می کنند و فقط با قطع مصرف تخم مرغ مواد مورد نیاز پروتئینی به میزان کافی به بدن نمی رسد و دچار مشکلات خواهید شد.
  4. تخم مرغ سرشار از پروتئین، کلسیم و آهن است و بهتر است آن را در وعده غذایی رژیم خود قرار دهید تا رژیم متعادل و سالمی داشته باشید.
  5. حتما از مصرف غذاهای فرآوری شده مانند فرآورده های گوشتی با ماندگاری زیاد که مملو از کلسترول و چربی است خودداری کنید.
  6. زیاد کردن وعده های غذایی یکی از روش های خوب و موثر در کاهش وزن است که با میان وعده های کوچک میتوانید اشتهای خود را کنترل کنید.
  7. در وعده های غذایی هر چقدر که دوست دارید غذا میل کنید اما حواستان به اندازه ی کالری که مصرف می کنید باشد به عنوان مثال بانوان باید روزانه حدود 1200 کالری دریافت کنند که این کار باعث می شود که انرژی کسب کنند نه این که انرژی از دست بدهند.
  8. اگر در نیمه شب گرسنه شدید غذا میل کنید ولی در نطر داشته باشید که غذای مصرفی کالری زیادی نداشته باشد و تا حد امکان از غذاهای کم حجم استفاده کنید و حتما در نظر داشته باشید که لازم نیست حتما ساعات خاصی برای فاصله میان وعده ها و وعده های اصلی در نطر بگیرید چون هرچه گرسنه تر باشید در موعدی که برای میان وعده در نطر گرفته اید غذای بیشتری مصرف می کنید پس بدون محدودیت زمان کالری مصرفی خود را کنترل کنید که در فاصله وعده های غذایی خود به اندازه کافی کالری و انرژی لازم را دریافت کنید.
  9. به هیچ عنوان در مقابل اشتهای زیاد تسلیم نشوید، محققان ثابت کرده اند افرادی که از اشتهای زیاد خود جلوگیری نمی کنند چاق می شوند و از آن طرف محققان دیگری ثابت کرده اند که منع افراد از برخی غذاهای خاص موجب حرص و ولع فرد و اشتهای بیشتر برای خوردن آن غذا می شود پس به هیچ عنوان در طول رژیم غذایی خود را در مورد هیچ گونه ماده غذایی منع نکنید و فقط تا حد نیاز از خوردن زیاد خود جلوگیری کنید و کنترل خوراک خود را در دست داشته باشید.
جلوگیری از پرخوری
کنترل میزان خوراک روزانه برای کاهش وزن

پیشنهاد ما برای کاهش وزن

سعی کنید میل شدید خود را در حد تعادل نگه دارید و همیشه غذا ها و یا خوراکی های مورد علاقه تان را به میزان کم و تکه های کوچک بخورید و خود را از نعمت آن ها محروم نکنید. به عنوان مثال به جای خوردن یک نخنه شکلات دو تکه مربعی بخورید که فقط میل تان از بین برود.

دیدگاهتان را بنویسید