امروز چهارشنبه، 6 مهر 1401
مد و لباس

چگونه مانند خانم های فرانسوی لباس بپوشیم؟ استایل و مد فرانسوی

چگونه مانند خانم های فرانسوی لباس بپوشیم؟ استایل و مد فرانسوی
امتیاز 4.5 از 23 رای

اگر  فردی هستید که به ظاهر خود همچنین استایل و مد فرانسوی بسیار اهمیت می دهید و تمایل دارید مانند فرانسوی ها که مرجع اصلی در بوجود آمدن مد و لباس هستند ظاهری شکیل، زیبا و ساده داشته باشید حتما این متن را مطالعه کنید و با ساده ترین و شیک ترین مد های روز دنیا آشنا شوید.

در سرتاسر دنیا همه این سوال را می پرسند که چگونه مانند یک فرانسوی لباس بپوشیم و شیک بنظر بیاییم؟

و اگر شما یک نگاه کوچک به اینترنت داشته باشید می بینید که بسیاری از سایت های مشابه در حال ارائه مد های خود ساخته هستند که هیچ ربطی به روش های فرانسوی ندارد.

اما ما امروز به شما تمامی اطلاعات کامل را در مورد مد و فشن های فرانسوی در متنی کوتاه ارائه خواهیم داد.

مد و لباس در خود کشور فرانسه چگونه است؟

ما برای پاسخ به این سوال از چندین فرد که خود در فرانسه زندگی میکردند سوالاتی را پرسیدیم تا شما خوانندگان عزیز راحت تر فرق بین درست و غلط را بیابید.

اولین موضوعی که مورد پرسش قرار گرفت این بود که چگونه فرق بین یک فرانسوی با دیگران مشخص میشود؟

پاسخ این سوال را از فردی به نام Aloïs Guinut گفت: ما هیچ موقع شلوار یوگا و دیگر شلوار های راحتی را در بیرون نمی پوشیم. این اولین موضوعی است که فرق بین یک فرانسوی و یک فرد خارجی را مشخص میکند.

موردی دیگر که ما فرانسوی ها هیچ موقع انجام نمیدهیم این است که ما هیچوقت کفش هایی که برای دویدن هستند را برای استفاده روزمره داخل خیابان ها با دیگر لباس هایمان نمی پوشیم.

دقیقا خانم های فرانسوی کفش های ورزشی و ساخته شده برای دویدن را فقط برای ورزش میپوشند همانطور که در تصویر مشاهده میکنید:

کفش در مد های فرانسوی
کفش در مد های فرانسوی

این یکی از روش هایی است که شما می توانید فرق بین یک خانم فرانسوی با دیگر مردم را بفهمید.

این نکته هم هست که خانم های فرانسوی اصولا کفش هایی پاشنه دار می پوشند به جز عده ای که بسیار پیاده روی می کنند و مجبورند مدتی طولانی سر پا بایستند.

یک نکته ضروری در مد و فشن فرانسوی: بیخیال مد و فشن روز

با این همه که فرانسه بهترین و مدرنترین لباس ها و کفش هارا تولید میکند و معدن شکل گیری  ZARA و H&M می باشد. فرانسوی ها همیشه به دنبال این موضوع هستند که از مد وفشن های کلاسیک خود استفاده کنند. البته مشتریان برای استفاده از این دو برند معروف فرانسوی بسیار زیاد هستند که اغلب اهل ایالات متحده می باشند.

کمتر فرانسوی را پیدا میکنید که به دنبال این موضوع باشد که مد روز پیست؟ یا اینکه رنگ سال چه رنگی است؟

زنان فرانسوی هیچجوره خودرا برده های مد و برندینگ نمی دانند اما همیشه مد های فصلی را دنبال  میکنند تا تغییراتی در ظاهر خود داشته باشند.

یک نکته دیگر که باید انجام ندهید: کلا بدنبال مد کلاسیک فرانسوی نباشید

بعضی از مجله ها و مرجع های مد و فشن اکثرا توصیه می کنند که کاملا با ظاهری فرانسوی بروید بیرون یعنی جوراب شلواری بپوشید، عینک های بزرگ بزنید، کفش های باله بپوشید، از کلاه برت استفاده کنید و …

مد کلاسیک فرانسه
مد کلاسیک فرانسه

همیشه این مورد را استفاده کنید: همیشه از رنگ های طبیعی استفاده کنید

یک منتقد معروف فرانسوی این موضوع را بیان کرد که تا به اینجای کار صنعت مد فرانسه بسیار کار خود را خوب انجام داده است و علت این است که زیبایی و سادگی هردو باهم ادغام شده اند. رنگ های ارزان قیمت و  کلیشه ای بسیار کم دیده می شوند در خیابان های فرانسه. اما بجای آن ما شاهد این موضوع هستیم که رنگ مشکی تم اصلی فرانسه را نشان می دهند. البته برنز، خاکستری، سفید و آبی نیز به همان اندازه مشهور اند.

رنگ ها در مد فرانسوی
رنگ ها در مد فرانسوی

نکته ای که باید برای همیشه فراموش کنید:

برای اینکه بیشتر به مد فرانسوی نزدیک تر شوید از آرایش پرهیز کنید و به مدل موهایتان اهمیت ندهید

استفاده از پوششی که به عنوان مد عروسکی در فرانسه معروف است کاملا نشان می دهد که شما یک فرد غیر فرانسوی هستید. این نو استایل شامل آرایش غلیظ، مدل مویی که حالت موهای مصنوعی را دارد و یک مانیکور فرانسوی می شود.

اما باید توجه داشته باشید که خانم های فرانسوی دقیقا برعکس این موضوع را عمل میکنند.

آنها اغلب بسیار لباس میپوشند و از آرایش بسیار سبک برای صورت و موهای خود استفاده میکنند. این نوع استایل یک نوع پوشش بدون دردسر را ایجاد میکند.

اما باید به این موضوع دقت کنید که بی دردسر همان بی اهمیت معنا نشود. درسته که نحوه لباس پوشیدن در مد و استایل فرانسوی که آسان به نظر میرسد اما این بدین معنا نیست که هدف و هماهنگی نداشته باشد.

اگر نتوانید تفاوت این دو را تشخیص دهید فقط با پوشش و استایلی که ایجاد کرده اید سن خودرا بیشتر نشان می دهید.

تلفیق سادگی و مد
تلفیق سادگی و مد

نکته ای دیگر در استایل فرانسوی:

با لباس های زیر نخی خداحافظی کنید

شما هیچ گونه لباس زیر زنانه ای که از جنس نخ باشد را در فرهنگ و استایل روز خانم های فرانسوی پیدا نمیکنید زیرا آن ها ترجیح می دهند از لباس های توری استفاده کنند.

آخرین نکته ای که باید به آن توجه کنید:

اصلا مهم نیست که لباسی که می پوشید مرتب باشد

یک نکته کلیدی که باید یاد بگیرید این است که در مد فرانسوی هیچ ضرورتی نیست که لباس هایی که به تن میکنید کاملا اندازه و مناسب باشند. همچنین می توانید از لباس های مردانه هم استفاده کنید.

فرانسوی ها بسیار به لباس هایی که گشاد باشد و در آنها راحت باشند علاقه دارند.

برای مثال استفاده از یکه شلوار جین کوتاه با یک پیراهن بگ ممکن است ظاهر مناسبی از شما نشان ندهد اما به زیبایی میتواند اندام شما را نشان دهد و هیچ نیازی هم به استفاده از لباس های تنگ نباشد.

انتخاب لباس به سبک فرانسوی
انتخاب لباس به سبک فرانسوی

به طور کلی یک فرد غیر فرانسوی چه باید بپوشد؟

اگر واقعا به دنبال این موضوع هستید که در میان فرانسویان قدم بزنید بدون اینکه کسی متوجه شود شما از مد و فشنی غیر فرانسوی استفاده میکنید کافیست نکات بالا را رعایت کنید.

4 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید