امروز چهارشنبه، 6 مهر 1401
آرایشی بهداشتی

نکات مهم در رابطه با رنگ مو

نکات مهم در رابطه با رنگ مو
امتیاز 5 از 1 رای

نکات مهم در رابطه با رنگ مو: مجله اینترنتی بانوان (میس مگ) در این مقاله می خواهد نکات مهم در رابطه با رنگ مو را بطور خلاصه وار برای شما توضیح دهد با ما همراه باشید.

موهای خود را مرتب کنید

برای تقویت موهای خود یکی از راحترین راهایی که پیشنهاد میشود این است،موهای خود مرتب کنید یعنی:قیچی به دست شوید و نوک موهای خود را 2 الی 4 سانت کوتاه کنید اینگونه موهای اسیب دیده و موهایی که نوک ان ها موخوره زده کوتاه می شوند،و موهای شما جانی دوباره می گیرند.

نکات مهم در رابطه با رنگ مو

 

به موهای خشک هم جان دهید

همانطور که می دانید، رنگ مو رطوبت مو را جذب کرده، و این عمل باعث خشکی مو میشود.برای اینکه موی شما رطوبت خود را دوباره به دست بیاورد باید برای جذب رطوبت دوباره مو، از اسید چربی طبیعی استفاده کنیم،یکی از روش های مورد پسند و خیلی ارگانیک استفاده از زعفران است. بدین صورت که،زعفران دم کرده را روی موها اسپری کرده،وموهای خود را ماساژ دهید.و بگدارید زعفران روی موهای شما بماند تا حمام بعدی.در نظر بگیرید رطوبت رسانی با این عمل ناچیز است. اما به مرور زمان موهای شما خوش حالت تر میشود،و رطوبت از دست داده ی خود را بازمیگرداند.با شانه های درشت مو خود را شانه نزنید و  زمانی که موهای شما خیس است، موهای خود را شانه نزنید.

مراقب لکه های رنگ باشید

پیشنهاد مجله اینترنتی بانوان (میس مگ) برای شما این است که قبل از نگ کردن اطراف صورت را پوشانده و با استفاده از کرم چرب یک لایه در اطراف محل رنگ ایجاد کنید،تا اطراف محل، رنگ نگیرد اما در صورت رنگ گرفتن با الکل طبی می توانید،رنگ را پاک کنید.

نکات مهم در رابطه با رنگ مو

رنگ کردن موهای کثیف و گره خورده

بهتر است، قبل از استفاده از رنگ از چند هفته قبل از نرم کننده استفاده کنید، چون موهای خشک رنگ را مدت کوتاه تری در خود نگه می دارد، حتما باید موهای تان برای رنگ کردن تمیز باشد، هنگام رنگ نیز اگر موها مرطوب باشد بهتر است.

بدون تست، موهای خود را رنگ نکنید

بعد از اینکه رنگ مورد نظر را خریداری کردید بلافاصله استفاده نکنید،ابتدا مقدار کمی از رنگ را درست کنید و روی گردن یا گوش بگذارید.تا ببینید،پوست شما قرمز میشود یانه.اگر متورم یا قرمز شد، یعنی شما حساسیت دارید ونباید از این رنگ مو استفاده کنید.

وقتی نرم کننده کار را خراب می کند

چندساعت قبل از رنگ کردن از نرم کننده اصلا و تحت هیچ شرایطی استفاده نکنید.

نکات مهم در رابطه با رنگ مو:به رنگ های روی جعبه اعتماد نکنید

حتما با ارایشگر خود در رابطه با خرید رنگ و مارک رنگ مو مشورت کنید. زیرا ارایشگران به خوبی با رنگ پذیری موی شما و مارک های مختلف رنگ مو اشنایی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید