امروز پنجشنبه، 10 آذر 1401
آرایشی بهداشتی

دکوپاژ چیست؟مواد تشکیل دهنده دکوپاژ چیست؟

دکوپاژ چیست؟مواد تشکیل دهنده دکوپاژ چیست؟
امتیاز 3 از 2 رای

دکوپاژ چیست؟ دکوپاژ یعنی بی رنگ کردن مو و برداشتن رنگ مو قبلی.دکوپاژ بیشتر برای بی رنگ کردن موهایی با رنگ هایی تیره مثل قهوه ای و مشکی استفاده میشود.با انجام  این عمل رنگ مو قبلی از روی موها برداشته میشود و رنگ موی دلخواه تا حدودی روی موهای شما گذاشته میشود اما با درنظر گرفتن جنس موهای خود شما.

مواد تشکیل دهنده دکوپاژ چیست؟

ماده ای که برای دکوپاژ استفاده میشود به غلظت دکلره استفاده شده نیست.دکوپاژ حاوی اکسیدان 6 درصد و پودر دکلره و نوعی شامپوس.اما مشکلاتی را دارد که ما به بررس این موضوع میپردازیم.

معایب دکوپاژ

دکوپاژ کردن به موها اسیب می رساند و مو حالت خودش را از دست می دهد. اکثر آرایشگرها الان بصورت مجازی به مشتری های خود مشاوره می دهند و ایراد دکوپاژ را برای مشتریان خود توضیح  نمی دهند اما خود آرایشگران هم این موضوع را به خوبی می دانند و توصیه میکنند کسانی که دکوپاژ میکنند هر 6 ماه یکبار موهای خود را ویتامینه و یا به اصطلاح ( کراتینه ) کنند.

روش اماده سازی دکوپاژ برای مو

1 پیمانه پودر دکوپاژ+1 پیمانه شامپو نرم کننده مو + 6/1 پیمانه اکسیدان اینها را باهم مخلوط میکنیم بعد به آرامی روی موهای خود ریخته و 12 دقیقه ماساژ میدهیم. سپس موها راشسته و با نرم کننده  موها را آب کشی میکنیم.

جایگزین دکوپاژ

این را در نظر بگیرید که در دکوپاژه موها را سه درجه روشن تر میکند برای بالا بردن رنگ مو از سه درجه باید از روش های دیگه استفاده کنیم. توصیه من به شما این است برای رنگ کردن موهای خود اگر تصمیم دارید رنگ فانتزی و روشن زیبایی داشته باشید من دکلره را پیشنهاد میکنم اما در نظر داشته باشید برای روشن شدن موهای خود عوارض را هم باید متحمل بشوید. کسانی که تصمیم به روشن کردن موهای خود دارند حتما موهای خود را هر 3 ماه کراتینه کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید